ІНТЕНСИВ-КУРС з ФІНАНСОВої ГРАМОТНості ДЛЯ ШКОЛЯРІВ "Як стати фінансово успішним?"


21 квітня 2018 року в Тернопільському національному економічному університеті буде проходити інтенсив-курс з фінансової грамотності для школярів «Як стати фінансово успішним?».

На ньому професійні тренери навчать дітей уміло складати особистий бюджет, розвивати навики грамотного витрачання коштів та способів заробітку в юному віці, розкажуть про мистецтво заощадження у різних життєвих ситуаціях, підкажуть як виявляти різновиди банківського, телефонного та інтернет-шахрайства.

Інтенсив-курс буде проходити у формі дидатктичих тренінгів, воршопів, фінансових ігор і квестів. Він дасть змогу розвинути фінансове мислення у дітей, побачити нові можливості для розвитку, навчить шанобливо ставитися до грошей та ефективно управляти ними.

Інтесив-курс розрахований на дітей віком 12–15 років і буде проходити на платній основі. Записатися можна за номером телефону 067 352 68 28, а більше дізнатися на сайтах http://kaf-fin.tneu.edu.ua та https://f-education.jimdo.com або в групі https://www.facebook.com/groups/futureeducationsince2015.

LEVEL 1

10:00 – 10:40 Сюжетно-рольова гра «Правила складання сімейного бюджету»
Діти навчаться уміло складати особистий бюджет, отримають навики грамотного витрачання коштів й основних способів заробітку в юному віці, будуть вміти користуватися додатками до смартфонів при плануванні власних фінансів.

10:40  – 10:50 Перерва

10:50  – 11:30 Дидактичний тренінг «Як заощадити мільйон?»
Діти навчаться культурі заощаджень, зрозуміють необхідність їх здійснення в різних життєвих ситуаціях, вивчать практичні способи збереження власних коштів та їх примноження.

11:30 – 12:00 Брейк-кава (чай, соки, печиво)

12:00 – 12:50 Воркшоп «Фінансове шахрайство: прості способи убезпечити себе і рідних»
Діти навчаться на різних практичних прикладах виявляти види банківського, телефонного та інтернет-шахрайства, зможуть їх попередити, що сприятиме збереженню коштів й уникненню ймовірних злочинів.

12:50  – 13:00 Перерва

13:00 – 14:00 Селфі-квест «Знайти і знешкодити фінансового шахрая»
Діти в інтерактивній ігровій формі зможуть дізнатися про види фінансового шахрайства в банківських установах, страхових компаніях, магазинах, на вулиці тощо.

LEVEL 2

10:00 – 10:40 Дидактичний тренінг «Основи податкової культури»
Дітям та їхнім батькам загалом буде корисно дізнатися, що у разі повної та своєчасної сплати податків можна буде повернути частину коштів у формі так званої «податкової знижки». Учасникам тренінгу буде запропоновано алгоритм такого повернення, яким вони зможуть скористатися на практиці. Однак основна ціль заходу – розкрити дітям моральну складову податкових відносин й розуміння того, що податки є своєрідною платою за право жити в цивілізованому суспільстві.

10:40  – 10:50 Перерва

10:50 – 11:30 Дидактичний тренінг «Щастя в грошах чи не в грошах щастя?»
Діти зможуть глибше осягнути, що гроші є всього лише засобом, який дозволяє жити повноцінно, досягати певних цілей. Важливо правильно до них відноситися, оскільки вони впливають на внутрішній світ людини, її мрії, ставлення до навколишнього світу і самого себе.  Учасникам тренінгу буде запропоновано декілька способів, як гроші можуть зробити їх щасливими. Але найкращим результатом буде усвідомлення дітьми необхідності використання грошей на добрі справи, адже тоді вони робитимуть щасливішими інших людей.

11:30 – 12:00 Брейк-кава (чай, соки, печиво)

12:00 – 14:00 Тренінг-гра «Cash Flow»
Це унікальна гра, яка розвиває фінансове мислення і робить зрозумілими практично всі ази фінансової грамотності. Вона розширить фінансовий світогляд дітей, розвине в них навики ведення бізнесу й інвестування, дасть змогу побачити нові можливості по створенню власних активів, сприятиме виявленню обмежень щодо особистих фінансів, навчить вести сімейний бюджет, дасть змогу дізнатися про нові способи заробітку грошей та як вести ділові переговори.